FAQ - Biuro Nieruchomości

FAQ

Często Zadawane Pytania

Poszukiwanie idealnej nieruchomości to często wyjątkowe wydarzenie w naszym życiu. Mimo to określenie konkretnych oczekiwań i preferencji może stwarzać problemy. Co więcej przejrzenie dziesiątek ofert i ich porównanie bez bieżącej znajomości rynku jest procesem czasochłonnym. Kwestie formalno-administracyjne stanowią dla wielu osób przysłowiową „czarną magię”, a ich niedopilnowanie może przynieść kosztowne i niepożądane konsekwencje. Dotyczy to również inwestorów, dla których nieruchomość powinna generować zysk, przy minimalnym zaangażowaniu czasu. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia i wiedzy pośredników na rynku nieruchomości. By dowiedzieć się więcej jak działa biuro nieruchomości kliknij tutaj.
Polski rynek nieruchomości charakteryzuje wysoka atrakcyjność inwestycji mieszkaniowych. W przeciwieństwie do m. in. niemieckiego rynku, koszt najmu jest stosunkowo wysoki względem kosztów kredytu hipotecznego. Oczywiście należy pamiętać, że atrakcyjność tego rodzaju inwestycji jest ograniczona indywidualnymi zdolnościami kredytowymi.

Nieruchomości powszechnie uważane są za bezpieczny rodzaj inwestycji kapitału. Niezależnie od spadków koniunktury, tak jak w przypadku obecnego załamania gospodarczego, rynek nieruchomości znacznie lepiej funkcjonuje od innych rynków inwestycyjnych. Ponadto w obliczu rosnącej inflacji nieruchomości, jako inwestycje rzeczowe, stają się coraz bardziej atrakcyjnym dobrem inwestycyjnym.

Nasi agenci gwarantują kompleksowość obsługi, dlatego jesteśmy w stanie pomóc na każdym etapie procesu inwestycyjnego – od pomocy w wyborze nabywanej nieruchomości, przez jej dostosowanie, aż po sprawne znalezienie najemcy. Jak wiadomo każda faza tego procesu wiąże się z konkretnymi wyzwaniami, jednak agenci Homely Estates, korzystając ze swojego doświadczenia oraz wiedzy eksperckiej naszych partnerów, pomagają sprostać każdemu problemowi.

Kluczowym celem naszej pracy jest tworzenie relacji, dlatego współpracę z klientami opieramy na dialogu. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji przedstawiamy naszym klientom różne alternatywy i doradzamy, który wybór może być dla nich satysfakcjonujący. W zależności od indywidualnych preferencji klientów kontaktujemy się okazjonalnie w przypadku zainteresowania nieruchomością, bądź cyklicznie raportujemy o zainteresowaniu drogą telefoniczną bądź elektroniczną.

Główna różnica jaką można wyróżnić pomiędzy najem zwykłym a okazjonalnym jest zakresu ochrony stron umowy. Pomimo wielu korzyści dla wynajmujących gwarantowanych przez umowę najmu okazjonalnego, jest to znacznie rzadziej wybierany rodzaj umowy najmu, ze względu na dość skomplikowany formalnie proces zawarcia umowy. Homely Estates zapewnia jednak pomoc w przeprowadzeniu całych formalności, a więcej o różnicach pomiędzy obydwiema rodzajami umów najmu dowiesz się  klikając tutaj.

Rynek nieruchomości cechuje nieprzebrana liczba ofert, dlatego tak ważnym jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców zainteresowanych nieruchomościami. W Homely Estates korzystamy ze wszelkich dostępnych narzędzi w celu zwiększenia zasięgów, a przez to stworzenia jak największych szans na spotkanie się właścicieli z potencjalnymi najemcami czy też nabywcami.

Jak wspomniano powyżej, rynek nieruchomości to miejsce, gdzie napotyka się setki, a nawet tysiące ofert niejednokrotnie łudząco do siebie podobnych. Należy pamiętać, że poza subiektywnie dobranymi kryteriami oraz obiektywnymi (takimi jak cena) niezbędne jest zwrócenie uwagi na inne aspekty oferty nieruchomości. Zdarza się, że czynsz zaprezentowany w ofercie nie uwzględnia czynszu administracyjnego ani innych opłat związanych z korzystaniem z nieruchomości. W procesie sprzedaży niezbędne jest sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, zobowiązań na niej ciążących oraz praw przysługujących jej właścicielom. Aby uniknąć sytuacji, w której pominięty zostanie jakiś istotny szczegół, pośrednicy Homely Estates czuwają nad wszystkimi istotnymi kwestiami związanymi z procesem.

W tym szczególnym okresie niezmiernie ważne jest dla nas bezpieczeństwo i zdrowie zarówno naszych klientów, jak również pracowników. Dlatego też na każdym spotkaniu z klientami oraz osobami zainteresowanymi nieruchomościami gwarantujemy przestrzeganie najważniejszych zasad sanitarnych, włączając w to noszenie maseczek i dezynfekcję rąk. Dodatkowo staramy się ograniczyć do minimum osobisty kontakt, dlatego kontakt z klientami prowadzimy w znacznym zakresie drogą elektroniczną. Dowiedz się co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.

Nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie?