Dlaczego potrzebujesz agenta nieruchomości, aby kupić mieszkanie

Dlaczego potrzebujesz agenta nieruchomości - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Zdjęcie w tle - Przedstawiciel
Jeśli myślisz o kupnie mieszkania, możesz się zastanawiać, czy potrzebujesz pośrednika w obrocie nieruchomościami. W dzisiejszych czasach istnieje wiele zasobów dla kupujących domy, od witryn wyszukiwania online po poradniki.
Ale agent nieruchomości ma coś, czego nie ma żaden nabywca – zwłaszcza kupujący po raz pierwszy: bogate doświadczenie i wskazówki dotyczące procesu zakupu domu. Pośrednik w obrocie nieruchomościami będzie działał jako adwokat w Twoim imieniu i, w większości przypadków, zaoferuje Ci lepszą ofertę, niż sam mógłbyś uzyskać, oszczędzając w ten sposób pieniądze. Oto 5 powodów, dlaczego potrzebujesz agenta nieruchomości, aby kupić mieszkanie:

Ekspertyza lokalna

Ze względu na doświadczenie, agenci są ekspertami w branży. Posiadają również wiedzę z pierwszej ręki na temat rynku nieruchomości. Prawdopodobnie nie wiesz dokładnie, jak wygląda rynek w Twojej okolicy.
Czy mieszkania generalnie sprzedają się za 97 procent ceny wywoławczej? Jak duże są możliwości negocjacji? Czy to jest najlepsza opcja dla Ciebie? Jeśli chcesz mieć mieszkanie z miejscem parkingowym, czego powinieneś się spodziewać? Jak wygląda inwentarz?
Twój agent będzie mógł doradzić ci w tych kwestiach. Najlepszym sposobem, aby oferta została zaakceptowana po cenie, która jest na Twoją korzyść, jest dogłębne poznanie rynku – lokalny pośrednik zna go dokładnie.

Dostęp do nieruchomości

Nieraz agenci nieruchomości wiedzą o nieruchomościach, których nie znajdziesz na popularnych portalach. Często też mają podpisaną umowę na wyłączność, przez co daną nieruchomość możesz zobaczyć i nabyć tylko z nimi.
Co więcej, umawiając się z prywatnym sprzedawcą nie zawsze on będzie mieć czas lub możliwość, by się spotkać i przedstawić interesującą Cię nieruchomość w terminie, który Tobie odpowiada. Dla agentów nieruchomości jest to praca na pełen etat, dlatego są dużo częściej dostępni wtedy gdy pasuje akurat Tobie.

Twój przedstawiciel

Z agentem nieruchomości będziesz miał doświadczonego adwokata i negocjatora. Kupno mieszkania to emocjonalny proces. Dla wielu osób jest to największa transakcja w ich życiu i często odbywa się podczas innych ważnych zmian życiowych, takich jak powiększenie rodziny lub zmiana miejsca pracy. Stres i silne emocje mogą zaciemniać osąd – co może spowodować, że podejmiesz decyzję, której będziesz później żałować.
Jako pośrednicy patrzymy na transakcję bardziej doświadczonym, racjonalnym okiem. Możemy pomóc Ci zrozumieć Twoje opcje i służyć jako balans przed podjęciem pochopnej decyzji.
Opowiadamy się również w Twoim imieniu, zwłaszcza przy stole negocjacyjnym. Załatwimy Ci najlepszą możliwą ofertę, nie pozwalając, by silne uczucia stanęły na drodze. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy sprzedającego też reprezentuje pośrednik. Na wszelkie pytania, jakie masz do nich na temat nieruchomości, udzielą odpowiedzi, które mają na uwadze interes sprzedającego, a nie Twój.

Sieć kontaktów

Będziesz mieć dostęp do profesjonalistów zajmujących się obsługą nieruchomości. W trakcie transakcji możesz będziesz potrzebować notariusza, rzeczoznawcy lub prawnika ds. nieruchomości. Jako biuro nieruchomości, współpracowaliśmy z wieloma specjalistami z branży nieruchomości, więc łatwo jest nam znaleźć odpowiednią osobę. Ale bez tej wiedzy znalezienie odpowiedniego dostawcy może być trudne.
Podobnie klienci często mają pytania dotyczące wykończenia mieszkania. Doświadczony agent będzie mógł polecić ekipy remontowe, hydraulików, malarzy, wykonawców, posadzek – w zasadzie każdy rodzaj usługi, której potrzebujesz, aby odświeżyć swój nowy dom.

Kwestie formalne

Agenci nieruchomości załatwią za Ciebie wszelkie formalności. Czy kiedykolwiek wykonałeś analizę porównawczą rynku, sprawdzałeś stan prawny nieruchomości lub sporządziłeś umowę kupna? Nie są to czynności, których łatwo się nauczyć. Tworzenie i interpretacja raportu oraz tworzenie dobrych umów sprzedaży to sztuka, której doskonalenie wymaga pewnego poziomu wiedzy.
Zwykle wszystko w umowie sprzedaży jest do negocjacji. Oznacza to, że każda linijka jest ważna. Brak wiedzy o znaczeniu niektórych zapisów może w przyszłości kosztować Cię dużo pieniędzy. Agenci nieruchomości wiedzą, jak stworzyć umowę na najlepszych możliwych warunkach, aby zapewnić ochronę Twoich interesów.
Zaobserwuj nasze social media i bądź na bieżąco z Homely Estates, a nie przeoczysz kolejnych wpisów na blogu!

Najnowsze wpisy

Wynajem Krótkoterminowy Nieruchomości - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Apartament - Andersa

Jak rozliczać najem krótkoterminowy

Przeczytaj całość
Zarządzanie Najmem Krótkoterminowym - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Zdjęcie w tle - Airbnb

Zarządzanie najmem krótkoterminowym: Czy warto skorzystać z profesjonalnej usługi?

Przeczytaj całość
Wynajem Krótkoterminowy Nieruchomości - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Zdjęcie w tle - Łóżko

Wynajem krótkoterminowy – jak zacząć?

Przeczytaj całość
Czemu warto sprzedać mieszkanie z biurem nieruchomości - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Zdjęcie w tle - Wady mieszkania

Tajemnica szczęścia: zakochaj się w swoim domu

Przeczytaj całość