Tajemnica szczęścia: zakochaj się w swoim domu

Czemu warto sprzedać mieszkanie z biurem nieruchomości - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Zdjęcie w tle - Wady mieszkania
Szczęście jest pojęciem wielowymiarowym, które każdy postrzega na swój unikalny sposób. Poszukiwanie szczęścia staje się nie tylko indywidualną podróżą, ale przede wszystkim inspiracją do zweryfikowania własnego otoczenia.
Nie zawsze uświadamiamy sobie, jak istotny wpływ na poziom naszego szczęścia ma przestrzeń, w której żyjemy. Jak zatem tworzyć przestrzeń przyjazną do życia? Czym się kierować kreując swoje otoczenie? Jak zakochać się w swoim domu?

Otoczenie szczęścia

Szukając wymarzonego miejsca do życia najczęściej wybieramy spokojne i ciche okolice, zwracamy uwagę na dobre sąsiedztwo i łatwe dojazdy, a także indywidualne aspekty, takie jak chociażby poziom nasłonecznienia. W zależności od indywidualnych potrzeb oceniamy odległość od centrum, lokalnych usług, możliwość załatwiania bieżących spraw czy infrastrukturę drogową.
Oglądając nowe mieszkania i domy sprawdzamy ich izolację akustyczną, układ funkcjonalny, przestronność czy możliwość magazynowania rzeczy. Jednak co zrobić po wyborze nieruchomości, aby być szczęśliwym w przestrzeni, w której funkcjonujemy?

Szczęście w naszych progach

Organizacja otoczenia, w którym na co dzień funkcjonujemy, odgrywa istotną rolę w zadowoleniu z otaczającej nas przestrzeni. Przedstawiamy listę porad jak zarządzić swoim najbliższym otoczeniem, aby być w pełni szczęśliwym z miejsca, w którym żyjemy.

Malowanie ścian

Dobór koloru farby może wpłynąć na poczucie komfortu i odprężenia we własnej przestrzeni. Jasne kolory mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, natomiast ciemniejsze nadają bardziej przytulny charakter przestrzeni.

Oświetlenie

Dobre oświetlenie nie oznacza tylko mocnych źródeł światła. Odpowiednio dopasowane światło może stworzyć przyjemną atmosferę i poprawić nastrój, a także jest kluczowe do dobrego funkcjonowania w przestrzeni kuchennej czy w miejscu pracy.

Funkcjonalność przestrzeni

Jedno miejsce służące do pracy, jedzenia oraz relaksu? To błąd! Dopiero rozdzielenie stref jadalnianej, relaksu oraz służbowej pozwala uniknąć znużenia oraz zmęczenia.

Organizacja przestrzeni

Warto zorganizować przestrzeń, aby uniknąć bałaganu i chaosu. Dokładne zaplanowanie funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń, szaf i schowków pozwoli usprawnić funkcjonowanie w takiej przestrzeni. Również minimalizacja nadmiaru rzeczy wpłynie na ilość miejsca na to, co naprawdę jest ważne.

Czystość

Zachowanie czystości pozwala utrzymać świeżość i higienę w mieszkaniu. Regularne sprzątanie i utrzymanie porządku pomoże ci poczuć się komfortowo każdego dnia.

Udogodnienia

Rozwiązania typu “smart home devices” pozwalają zarządzać regularnymi procesami odbywającymi się w naszych domach oraz zmniejszyć liczbę naszych obowiązków. Takie rozwiązania ułatwiają życie, wpływają na poziom bezpieczeństwa, a także sprawią, że Twój dom będzie bardziej funkcjonalny i przyjazny.

Personalizacja

Dodanie osobistych akcentów, takich jak zdjęcia rodzinne, pamiątki z podróży i ulubione przedmioty, sprawią, że Twoje mieszkanie stanie się bardziej wyjątkowe i pełne osobliwego charakteru

Czy istnieje uniwersalny klucz do szczęścia?

Pandemia na nowo zdefiniowała rolę naszych mieszkań. Część z nas zaczęła spędzać znacznie więcej czasu w domu między innymi z powodu pracy zdalnej. Poskutkowało to zmianom potrzeb i oczekiwań dotyczących naszej najbliższej przestrzeni. Uniwersalny klucz do “szczęśliwej przestrzeni” praktycznie nie istnieje.
Możemy jednak drobnymi zmianami efektywnie wpłynąć na poprawienie komfortu funkcjonowania w naszym najbliższym otoczeniu. Powyższy poradnik oraz zastosowanie zawartych w nim wskazówek może przełożyć się na to, w jakim stopniu będziemy szczęśliwi w naszych domach.
Planujesz zakup mieszkania lub wynajem? Nasi oddani eksperci są dla Ciebie, aby odpowiadać na Twoje pytania, udzielać spersonalizowanego doradztwa i pomóc znaleźć Ci miejsce, w którym będziesz czuć się dobrze. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć takie miejsce też dla Ciebie.
Zaobserwuj nasze social media i bądź na bieżąco z Homely Estates, a nie przeoczysz kolejnych wpisów na blogu!

Najnowsze wpisy

Wynajem Krótkoterminowy Nieruchomości - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Apartament - Andersa

Jak rozliczać najem krótkoterminowy

Przeczytaj całość
Zarządzanie Najmem Krótkoterminowym - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Zdjęcie w tle - Airbnb

Zarządzanie najmem krótkoterminowym: Czy warto skorzystać z profesjonalnej usługi?

Przeczytaj całość
Wynajem Krótkoterminowy Nieruchomości - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Zdjęcie w tle - Łóżko

Wynajem krótkoterminowy – jak zacząć?

Przeczytaj całość
Jak działa biuro nieruchomości - Homely Estates - Biuro Nieruchomości - Zdjęcie w tle - Biuro

“Mieszkanie na start”- nowa wersja “Bezpiecznego kredytu 2%”

Przeczytaj całość